כל מה שחשוב לדעת על בידוד גג רעפים

תוכן עניינים

בכל מבנה חייבים לבצע עבודות בידוד כדי למזער חדירת קור או חום לתוך המבנה. חברת המשפצים מתמחה בעבודות איטום ובידוד גגות רעפים. למידע היכנסו לאתר!

בכל מבנה חייבים לבצע עבודות בידוד כדי למזער חדירת קור או חום לתוך המבנה. שכבת הבידוד בגגות רעפים מספקת הגנה יעילה מפני חדירת קור וחום וכך שומרים על טמפרטורה יחסית אחידה בבית וחוסכים משמעותית בהוצאות מיזוג האוויר.

בידוד גג רעפים חייב להתבצע על ידי אנשי מקצוע מיומנים, לכן כדאי גם לכם להזמין את העבודה מחברתנו.

חברת המשפצים מתמחה בכל עבודות הבנייה והשיפוצים, בפריסה ארצית רחבה. בין היתר אנו מתמחים בעבודות כמו תיקון או שיפוץ גג רעפים, תיקון גגות מכל הסוגים, עבודות איטום ברמה גבוהה וכמובן בעבודות בידוד של גגות רעפים.

את שכבת הבידוד מיישמים בדרך כלל בשלב בניית גג הרעפים, אך אפשר ליישם בידוד גם לאחר הבנייה אם מגלים שהבידוד הקיים פגום ואינו מספק את ההגנה הרצויה.

תכנון מקצועי של בידוד גג רעפים

יש לתכנן את הבידוד של גג הרעפים בשלבי תכנון הבית. תכנון מקצועי על ידי קבלן גגות רעפים מבטיח לכם בידוד מעולה וחיסכון משמעותי בעלויות המיזוג.

הסיבה העיקרית שיש לתכנן את הבידוד בשלב תכנון הבית היא שבהליך הבנייה מניחים קודם כול את שכבת הבידוד והאיטום ורק אז מתקינים את גג הרעפים. בבתים ישנים בהם אין שכבת בידוד בגג רעפים יש לפרק את הגג כדי להניח את שכבת ההגנה והבידוד.

בשלב התכנון יש לוודא כי האדריכל או הקבלן בוחרים בחומרים האיכותיים והעמידים ביותר כדי להבטיח בידוד יעיל ואפקטיבי לאורך זמן.

יש בשוק חומרי בידוד תרמי לגג רעפים באיכויות שונות ובטווח רחב של מחירים. מעבר לשכבת הבידוד יש לבחור רעפים איכותיים ובעלי כושר בידוד גבוה, הרעפים מהווים שכבת בידוד נוספת.

חומרי בידוד איכותיים לגג רעפים

בין אם אתם בשלב תכנון הבית והגג ובין אם אתם מתכננים שיפוץ גג רעפים בקרוב – חשוב לבחור חומרי בידוד איכותיים ועמידים. בחירת חומרי הבידוד לגגות רעפים מושפעת מגורמים כגון:

חומרי הבנייה של גג הרעפים, איכות איטום הגג, סוג הרעפים, אופן השימוש בעליית הגג, מחיר ועוד. חומרי הבידוד המומלצים לבידוד גג הרעפים הם:

שדרוג הבידוד בגג הרעפים

קבלני גגות בדרך כלל ימליצו ללקוח המעוניין לשדרג את בידוד גג הרעפים לבצע שיפוץ מקיף בגג ולהתקין שכבת בידוד חדשה ואיכותית יותר.

עם זאת, לא חייבים לפרק את הגג ולהיכנס להוצאות גבוהות כיוון שיש חומרי בידוד יעילים שניתן ליישם גם ללא פירוק הגג. למעשה, במהלך שיפוץ גג רעפים אפשר להוסיף שכבת בידוד נוספת כדי לשדרג את כושר הבידוד, בעלות סבירה ומשתלמת.

כאשר מבצעים תיקון גג רעפים ישן ובמהלך בניית גג רעפים או שיפוץ שלו, מומלץ לבקש מהקבלן להוסיף פתרון איכותי לאוורור הגג.

האוורור בגג רעפים נחוץ כדי לשחרר את האוויר החם העולה מעלה. חשוב לזכור כי למרות שכבות הבידוד הגג מתחמם, בעיקר בקיץ הישראלי החם והלוהט. הפתרון לאוורור הגג ולשחרור החום הוא התקנה של מפוח והתקנת רעפי אוורור מיוחדים.

מעוניינים באיטום גג רעפים

אם אתם מתכננים החלפת גג רעפים על ידי קבלן עם אלפי לקוחות והמלצות, הגעתם למקום הנכון.

כמה עולה בידוד לגג רעפים?

עלות העבודה לבידוד גג רעפים אינה זולה, עם זאת זו השקעה לטווח הארוך כיוון שמחזירים את העלות עקב חיסכון משמעותי בהוצאות מיזוג האוויר.

עלות בידוד גג רעפים זולה יותר כאשר מבצעים את העבודה במהלך עבודות השלד ובניית הבית, המחיר הממוצע בענף הוא 100-50 ₪ למ"ר. אם בוחרים בידוד איכותי יותר העבודה צפויה להתייקר.

כאשר מעוניינים להתקין שכבת בידוד תרמי לגג רעפים קיים או להחליף חלק מהבידוד, העבודה נחשבת למורכבת מאחר ויש לפרק את הבידוד הקודם.

לבצע הגבהות בהתאם לצורך, לתקן רעפים או להחליף רעפים שבורים וסדוקים ולבצע עבודות איטום, ורק אז מתקינים את שכבת הבידוד ולאחר מכן מבצעים עבודות גמר.

מה ההבדל בין איטום גגות לבין בידוד גגות?

איטום גגות נועד למנוע נזילות ורטיבות, עבודות איטום מבצעים בעיקר בגגות בטון שוטחים, אך יש לבצע איטום נכון ומקצועי גם בגגות רעפים. בידוד גג רעפים נועד לוויסות הטמפרטורה בגג הרעפים, לשיפור איכות חיי הדיירים ולחיסכון בהוצאות המיזוג.

לסיכום, אפשר לשדרג ולשפר בידוד של כל גג רעפים, כדאי להזמין את העבודה רק מחברת המשפצים – התקשרו עכשיו – אנחנו נשלח אליכם מתקן גגות רעפים מנוסה ויעיל, העבודה כוללת אחריות ושימוש בחומרים האיכותיים ביותר.

מאמרים בנושא:

שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
דברו עם בעל מקצוע מוסמך
ייעוץ בוואטסאפ