מחירון פיצול דירות

תוכן עניינים

חלוקת דירות גדולות למספר יחידות מגורים מאפשרת לבעלי הנכס למקסם את התשואה והרווח מהשכירות. במקום להשכיר דירה אחת גדולה ומרווחת אפשר לפצל אותה ל-2 דירות או יותר, ולהשכיר כל יחידה לצעירים, לרווקים ורווקות, לסטודנטים ולמשוחררים טריים.

עבור בעל הדירה הפיצול של הנכס לשתי דירות או יותר נחשב להשקעה משתלמת, אך יש להיערך לקראת עלויות השיפוץ, לרבות עבודות צבע, חשמל, החלפת צנרת, גבס, נגרות, אינסטלציה ועוד.

חלוקת דירות בהתאם לחוק המחייב

חשוב לציין כי חלוקת דירות חייבת להיעשות על פי החוק. יחד עם זאת, ישנם נכסים רבים שפוצלו למספר דירות ללא אישורים וכנגד החוק. לכן, כדאי לדעת כי פיצול דירות במסלול הלא חוקי יכול לחסוך לכם הרבה מאוד כסף, עם זאת זו עבירה פלילית ועבריין הנלכד בעבירה זו צפוי לקנס כספי גבוה.

במידה והפיצול נעשה לפני יותר מ-10 שנים בעל הנכס צפוי לשלם גם על הרווחים שצבר בגין השכרת יחידות הדיור, לכן הקנס הצפוי עשוי להסתכם במאות אלפי שקלים ולמעלה מכך.

המסלול החוקי לפיצול הדירה

פיצול בית פרטי או דירה גדולה לשתי יחידות דיור או יותר על פי דרישות חוקי התכנון והבנייה מחייב את היזם לעדכן את ועדת התכנון והבנייה ברשות המקומית, בהתאם לאזור המגורים בו נמצא הנכס. יש להגיש מסמכים לוועדת התכנון והבנייה הכוללים מפרט טכני, פירוט עבודות וחומרים, אישור שמאי מקרקעין וכדומה.

מהנדס מוסמך חייב לחתום על התכנית ורק לאחר קבלת האישור המיוחל מוועדת התכנון והבנייה, ובכפוף לשימוע של שכנים המתנגדים למעשה, בעל הנכס יוכל להתחיל בעבודות הנדרשות לחלוקה הדירה או הבית הפרטי.

ישנם מקרים בהם השכנים עשויים להתנגד לחלוקת דירות בבניין המגורים, בעזרת עורך דין ניתן לתאם פגישה עם השכן הסרבן ולהגיע עמו להסדר באמצעות פיצוי כספי. כמו כן, כדאי לדעת כי ישנם הבדלים משמעותיים בין חלוקת דירות המחייבת שינויים חיצוניים במבנה לבין פיצול הדירה למספר דירות ללא פגיעה או שינוי בחזית המבנה.

קל יותר לקבל היתר לחלוקת הנכס לשתי דירות או יותר ללא עבודות המשפיעות על שלד המבנה, לעומת מורכבות ההיתר לחלוקת הדירה באמצעות עבודות המשפיעות על השלד והתשתיות הקיימות, כמו גם על חיי השכנים.

מוכנים לבית החדש שלכם?

אם אתם מחפשים שיפוצים על ידי קבלן שיפוצים עם אלפי לקוחות והמלצות, הגעתם למקום הנכון.

איתור קבלן לחלוקת הדירה או הבית שלכם

אם החלטתם לפצל את הבית או הדירה שלכם למספר יחידות דיור קטנות עליכם לאתר קבלן שיפוצים אמין, מקצועי ומנוסה.

מומלץ לפנות לחברת המשפצים המתמחה בין השאר בפרויקטים מסוג פיצול וחלוקת דירות, החברה מציעה שירות מקצועי ברמה הגבוהה ביותר, ייעוץ וליווי צמוד לאורך כל הדרך, כולל הכנת התכניות ההנדסיות הנדרשות לקבלת היתר בנייה לחלוקת הנכס.

מומלץ לבקש המלצות על חברת שיפוצים מקצועית ואמינה מחברים, שכנים וקרובי משפחה, אפשר להיעזר גם בקולגות מהעבודה וכמובן אין לוותר על קריאת חוות דעת אובייקטיביות על קבלן השיפוצים.

לפני פגישה עם חברת השיפוצים כדאי לגלוש לאתר שלה על מנת להתרשם מפרויקטים שהחברה ביצעה לאחרונה, במיוחד עבודות לפיצול דירות. לאחר סקר שוק מהיר וסינון ראשוני כדאי לתאם פגישה בנכס עם לפחות 3 קבלני שיפוצים מומלצים, ולאחר קבלת הצעות המחיר אפשר להשוות ביניהן ולקבל החלטה שקולה ועניינית.

מחירון מומלץ שלפיצול דירות (עלות ממוצעת לפיצול דירה לשתי יחידות)

חלוקת דירות על ידי חברת המשפצים מבטיחה לכם תוצאות מושלמות בזמן הקצר ביותר, בעלויות משתלמות ותוך התחייבות למחירים תחרותיים. לפרטים נוספים, לייעוץ ולהצעת מחיר – התקשרו עכשיו למוקד השירות הזמין של חברת המשפצים.

עבודות שיפוצים נוספות שלנו
שתפו את העמוד:
דברו עם בעל מקצוע מוסמך
ייעוץ בוואטסאפ