פינוי אסבסט

פינוי אסבסט

תוכן עניינים

מה כולל פינוי אסבסט וכמה זה עולה? וממי כדאי לכם להזמין פירוק גגות אסבסט? חברת המשפצים הכינה מדריך מפורט לפירוק ופינוי. אסבסט למידע היכנסו לאתר:

מעוניינים לפרק ולפנות גג אסבסט ישן? האם מצאתם לוחות אסבסט בחצר ואתם מעניינים לפנות אותם על פי ההנחיות המחייבות? איך מתבצע פירוק גגות אסבסט ומי מורשה לבצע את העבודה? כל זאת ועוד בכתבה שצוות חברת המשפצים הכין למענכם.

בשנת 2011 הכנסת אישרה את החוק למניעת מפגעי אסבסט ואבק מזיק. האסבסט הוכח במחקרים רבים כחומר מסרטן המהווה סכנה בריאותית לבני אדם. אם נושמים את סיבי האסבסט הסיבים חודרים למערכת הנשימה ועלולים לגרום להתפתחות מחלות קשות, לרבות סרטן ריאות.

ראוי לציין כי האסבסט מהווה סכנה בריאותית רק כאשר הוא מפורר, אפשר לשהות בבטחה במבנים עם גגות אסבסט, כל עוד הגג תקין ואין סדקים ושברים בלוחות הקירוי העשויים מאסבסט.

בישראל, כמו ברוב המדינות בעולם, נאסר השימוש באסבסט בבנייה החדשה, לכן כאשר מתכננים החלפת גג אסבסט הפתרון המומלץ הוא פינוי החומר המסרטן על ידי חברה מקצועית ובעלת אישורים לפינוי האסבסט, ולאחר הפינוי ניתן לבנות גג חדש בשיטות הבנייה הקלה או בדרך אחרת.

פירוק גגות אסבסט

האסבסט שימש כחומר בנייה במשך שנים ארוכות, אחד המפעלים הגדולים במדינה היה באזור נהריה. עד היום ניתן למצוא גגות רבים מאסבסט, הגגות סובלים מבלאי טבעי, מפגעי מזג האוויר ומסדקים ושברים הנוצרים עם הזמן בגלל מכות, התפוררות החומר ועוד.

כאשר מבחינים כי לוחות האסבסט בגג מתחילים להתפורר או לקבל עיוותים וסדקים חשוב להזמין מיד את חברת המשפצים לצורך פירוק הגג ופינוי חוקי ומסודר של האסבסט.

אם יש בבעלותכם מבנה עם גג אסבסט עליכם לבדוק את תקינותו ויש להימנע לחלוטין מתחזוקה בגג העלולה לגרום לשבירת האסבסט ולפיזור סיבים בסביבה.

החוק קובע שאסור לשייף, ללטש, לקדוח, לנסר, להשחיז ולחתוך מוצרים העשויים מאסבסט, אלו פעולות העלולות לגרום לשחרור סיבי אסבסט לאוויר.

פירוק גגות אסבסט חייב להתבצע רק על ידי קבלן בעל רישיון בתוקף לפינוי אסבסט מטעם המשרד להגנת הסביבה. יש להגיש בקשה לקבלת היתר עבודת אסבסט, את הבקשה מגישים למשרד להגנת הסביבה ורק לאחר קבלת האישור הקבלן יכול להתחיל בעבודה.

אם הגג עדיין תקין ושלם, ואינכם רוצים להחליפו, הקבלן יכול למרוח צבע מיוחד המכיל דבקים עמידים בפני מים כדי למנוע מסיבי האסבסט להתפזר לאוויר ולסכן את האנשים. כמו כן, יש לנקוט באמצעים כדי לעצור את מפגע האסבסט, למשל שילוט, גדר ועוד.

מעוניינים לפנות את האסבסט

אם אתם צריכים לפנות את האסבסט על ידי קבלן עם אלפי לקוחות והמלצות, הגעתם למקום הנכון.

פירוק ופינוי אסבסט

פירוק אסבסט חייב להתבצע רק על ידי קבלן רשום ובעל היתר ורישיון מהמשרד להגנת הסביבה. בבתים ובמבנים רבים ברחבי המדינה יש גגות אסבסט.

כמו כן ניתן למצוא ארובות ישנות העשויות מאסבסט, צנרת עטופה באסבסט וקירות המכילים אסבסט. לכן, אם אתם מתכננים שיפוץ מקיף בבית מומלץ לכלול בתוכנית השיפוצים גם פינוי אסבסט לאחר פירוק הגג, הארובה והצנרת.

באופן כללי, ניקיון אחרי שיפוץ מבוצע על ידי הקבלן, אך פירוק גג העשוי מאסבסט יוצר כמויות עצומות של אבק וסיבים ויש לנקות את הנכס וסביבתו רק על ידי אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים.

את הפינוי חייבים לבצע במשנה זהירות, העובדים לובשים בגדי מיגון חד פעמיים ועליהם לעטות מסכות ולהצטייד בציוד מגן נוסף.

פינוי אסבסט על פי הנהלים והתקנות

חברת המשפצים מתמחה בכל עבודות הבנייה והשיפוצים, בין היתר החברה מציעה שירות של פירוק גגות אסבסט וכן פירוק ופינוי קירות, ארובות וצנרת אסבסט.

קבלן מוסמך ובעל רישיון לפינוי אסבסט מקפיד על הנהלים, יש מצבים בהם הקבלן מבצע את העבודה ללא צורך בהיתר מהמשרד הגנת הסביבה (עבודת אסבסט מצומצמת), ובמצבים בהם יש לפרק ולפנות משטחי אסבסט גדולים חייבים לקבל היתר.

הנחיות המשרד להגנת הסביבה לעבודות אסבסט מצומצמות הן:

 • תליית מודעות במיקומים בולטים יומיים לפני תחילת העבודות בשטח.
 • סגירת פתחי המבנים הגובלים בשטח בו מפרקים גג אסבסט או מוצר אחר מאסבסט.
 • גידור ותיחום השטח ומניעת כניסת אנשים במהלך פירוק הגג.
 • עיטוף לוחות האסבסט צמנט בניילון פוליאתילן עבה.
 • כל העובדים בשטח חייבים ללבוש בגדי עבודה כמו סרבלים חד פעמיים, עליהם להשתמש בציוד מגן כמו מסכות חד פעמיות או מסכה עם מסנן חלקיקים.
 • הטמנת ציוד המגן (בגדים ומסכות) בסוף יום העבודה כנדרש בתקנות.
 • הרטבת הגג, הלוחות וצנרת האסבסט לפני תחילת הפירוק.
 • פירוק גגות אסבסט ומוצרים אחרים במהירות ובזמן הקצר ביותר.
 • לפני הפירוק יש לפרוש יריעת פוליאתילן על הקרקע כדי לקלוט את שאריות האסבסט והאבק, ולמנוע מסיבי האסבסט לזהם את הקרקע.
 • יש לפרק את לוחות האסבסט כיחידה אחת ואין לנסר, לשבור או לזרוק על הקרקע את האסבסט.
 • ניקוי ופינוי השטח על ידי קבלן מנוסה.
 • הובלת פסולת האסבסט לאתר הטמנה.

פינוי אסבסט מחיר

המחיר של פינוי גג אסבסט הוא כ-450 ₪ למ"ר, כולל פירוק הגג הישן והתקנת גג חדש. המחיר לעבודות של פינוי אסבסט מעל 50 מ"ר זול יותר.

התקשרו עכשיו לחברת המשפצים וקבלו הצעה משתלמת עבור פירוק גגות אסבסט. חברתנו מחזיקה בכל האישורים הנדרשים וברשותנו כל הציוד והידע הנדרשים לפירוק ולפינוי אסבסט על פי הנהלים והתקנות.

מאמרים בנושא:

שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
דברו עם בעל מקצוע מוסמך
ייעוץ בוואטסאפ