תהליך שיפוץ דירה

תהליך שיפוץ דירה

תוכן עניינים

איך כדאי להתחיל את תהליך שיפוץ הדירה? מה כולל תהליך השיפוץ? מדוע כדאי לעבוד עם חברת שיפוצים מקצועית ומובילה? האם צריך אדריכל או מעצב פנים?

שיפוץ דירה מתחיל ברצון של הלקוח לעצב מחדש את הנכס או להכין את הדירה לקראת מגורים, מכירה או השכרה. זהו תהליך מחייב וממושך שעשוי להפוך לסיוט אם מקבלים החלטות שגויות ובוחרים קבלן שיפוצים חאפר ולא מקצועי.

כדי ליהנות משיפוץ מקצועי ואיכותי, מעבודה עם אחריות ומשירות מעולה – כדאי גם לכם לבחור את חברת המשפצים. החברה מתמחה בכל עבודות השיפוצים ומציעה פתרונות מתקדמים, תוכנית עבודה מפורטת ומותאמת אישית, ייעוץ וליווי צמוד של מעצבת פנים וצוות מיומן המבצע את מלאכתו על הצד הטוב ביותר.

שיפוץ דירה – לקבוע מסגרת תקציב

כל שיפוץ דירה חייב להתחיל בהגדרת תקציב. אפשר להזמין שיפוץ דירה קומפלט או לבחור בשיפוץ חלקי, למשל רק צביעה, החלפת מטבח, שיפוץ חדרי שירותים ורחצה וכדומה.

אם לא שיפצתם את הדירה למעלה מעשר שנים או יותר – מומלץ לבצע שיפוץ כללי לדירה הכולל בין השאר עבודות צבע וגבס, החלפת צנרת, עבודות חשמל שונות, החלפת כלים סניטריים, עבודות ריצוף, חיפויי קירות ועוד. 

כמו כן, תמיד חייבים להשאיר רזרבה בצד כיוון שבכל שיפוץ יש הפתעות לא צפויות. כדי להימנע מכאב ראש ומהוצאה לא מתוכננת המחייבת אתכם לקחת הלוואה או להפסיק את השיפוץ באמצע, כדאי להשאיר בצד לפחות 10% מעלות השיפוץ כרזרבה, כך תוכלו גם במהלך העבודות לבצע שינויים בלי חריגה משמעותית העלולה להכניס אתכם לחובות ולקשיים.

תכנון והגדרת צרכים

תכנון והגדרת צרכים לפני תחילת השיפוץ מאפשרים לכם לדעת מהי העלות של העבודה, לגייס את הכסף הנדרש, לקבל החלטות חשובות כמו סוג המטבח ומשטחי העבודה, אריחי חיפוי וריצוף, כלים סניטריים ועוד.

שיפוץ דירה לקראת מכירה מהווה השקעה משתלמת כיוון שתוכלו למכור אותה במחיר גבוה יותר, אפשר להזמין שיפוץ חלקי ומהיר בעלות יחסית נמוכה, כך תוכלו למכור את הדירה במהירות במחיר גבוה.

כדאי להשקיע בדירה לקראת השכרתה כדי לגבות שכר דירה גבוה יותר ולהימנע מבעיות שונות בנכס ומתלונות מצד השוכרים.

אם רכשתם דירה ישנה או חדשה למגורים חשוב להשקיע בשיפוץ איכותי של הנכס כדי להשביח את הדירה וליהנות מאיכות חיים גבוהה ומדירה המותאמת לאורח החיים שלכם.

חשוב לבצע שיפוץ בדירה אם לא ביצעתם רמונט (שיפוץ כללי) למעלה מ-10 או 15 שנים, השיפוץ ישדרג את איכות החיים שלכם ותיהנו מעיצוב חדש ואלגנטי ומעלייה משמעותית בשווי הנכס.

לפעמים רוצים לשפץ את הדירה כדי להתאים אותה לצרכים המשתנים ולאורח החיים, או כדי לשנות את העיצוב וליהנות מאיכות חיים גבוהה בהרבה.

מעוניינים להתחיל תהליך שיפוץ דירה?

אם אתם מעוניינים בשיפוץ דירה קומפלט על ידי קבלן עם אלפי לקוחות והמלצות, הגעתם למקום הנכון.

שיפוץ דירה בזול – האם יש "חיה" כזאת?

באופן כללי שיפוץ קומפלט לדירה אינו זול, אך ישנם לא מעט פתרונות המאפשרים לכם לשפץ את הדירה במחיר אטרקטיבי ומוזל. לכן, חשוב לבחור קבלן שיפוצים מקצועי ומנוסה, הקבלן יכול לסייע לכם לבחור עבודות שיפוצים בתעריף מוזל, לדוגמה במקום החלפת אריחי הריצוף אפשר להדביק ריצוף חדש ולהוזיל משמעותית את עלות העבודה והחומרים.

יחד עם זאת, חשוב לבחור נכון את חברת השיפוצים, יש הרבה חאפרים בענף שכדאי להימנע מהם.

בעת בחירת חברת השיפוצים עליכם לוודא האם יש לקבלן את כל האישורים הנדרשים, האם הוא רשום בפנקס הקבלנים, מהם תחומי ההתמחות שלו בתחום השיפוצים, ומומלץ לקרוא חוות דעת עליו, לבדוק עבודות קודמות שלו ואם אפשר יש לבקש ממנו רשימת ממליצים ולשוחח עם לפחות שניים מהם.

עלות שיפוץ דירה

לבטח גם אתם רוצים לדעת מראש מהי עלות שיפוץ דירה 100 מטר או דירה בגודל אחר. אם אתם רוצים הערכה כללית לשיפוץ דירה בסיסי עליכם לחשב כ-1,500 ₪ למטר, ומעבר לעלות העבודה עליכם לחשב גם חומרי בנייה וגמר, תשלום לאנשי מקצוע נוספים כמו אדריכל או מעצבת פנים ועוד. 

ככל שעבודת השיפוץ מורכבת יותר וככל שהדירה מוזנחת וישנה, עלות השיפוץ מתייקרת בהתאם. 

למעשה, העלות של שיפוץ כללי לדירה מבוססת על גורמים כגון: גודל הנכס, מספר חדרים, סוג השיפוץ המבוקש (קומפלט, כללי, בסיסי, חלקי), מיקום הדירה, מורכבות העבודה, מצב הדירה, נוחות הגישה לנכס, חומרי גלם, חומר גמר, מספר אנשי צוות הנדרשים לעבודה ועוד.

שיפוץ דירה מזמינים רק מחברת המשפצים בגלל הניסיון, המקצועיות, השירות המעולה, הידע הרב והתוצאות המשביעות רצון – התקשרו עכשיו – ואנחנו נדאג לכל השאר!

מאמרים בנושא:

שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
דברו עם בעל מקצוע מוסמך
ייעוץ בוואטסאפ