תוספות בניה – מרפסת או ממד

תוספות בניה - מרפסת או ממד

תוכן עניינים

רוצים לדעת מהי עלות בניה למטר עבור תוספות בניה כגון מרפסת שמש פתוחה או מקורה, ממ”ד בבית פרטי או בבית מגורים משותף? מעוניינים לסגור מרפסת בדירה או בבית הפרטי כדי ליהנות מחדר נוסף ומאפשרות לנצל את החלל למגורים? האם המצב הביטחוני מדאיג אתכם ואתם רוצים להגן על בני המשפחה ועל חייכם באמצעות בניית ממד?

חברת המשפצים מתמחה בכל עבודות הבנייה, כחברה מובילה בתחומה היא מציעה תוספות בניה המתוכננות על ידי מהנדסים ואדריכלים, בהתאמה לתנאי השטח והמבנה ועל פי כללי התכנון והבנייה המחייבים.

חשוב לציין כי תוספות לבניין הקיים מחייבות תכנון הנדסי בהתאם לחוקים ולתקנות, לכן אין להקל ראש בעת בחירת קבלן השיפוצים, ומומלץ לבחור רק חברה מקצועית ואמינה המתמחה בסגירת מרפסות, בבניית מרפסות חדשות ובבניית ממ”דים.

תוספת בניה - כל מה שצריך לדעת

לכל מבנה יש תוכניות בנייה מפורטות הכוללות בין השאר זכויות בנייה, הזכויות נקבעות בתב”ע של הרשות המקומית. אם לפי התוכנית יש זכויות בנייה שטרם נוצלו ניתן להגיש בקשה לקבלת היתר בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית.  אפשר לברר את הנושא באמצעות אגף ההנדסה ברשות המקומית אליה משתייכים. 

כל תוספת בניה מחייבת קבלת היתר, לכן לאחר שקיבלתם החלטה על סגירת מרפסת או בניית ממד עליכם לפנות לאדריכל. האדריכל מכין שרטוט מפורט של התוספת למבנה, בדרך כלל האדריכל יגיש את התוכנית לוועדה המקומית לתכנון ובנייה. את התוכנית יכול להגיש גם מהנדס או הנדסאי מוסמך.

הבקשה המפורטת חייבת לכלול שרטוט אדריכלי, כתב כמויות, מדידות מדויקות, מסמכי בעלות על הנכס, חישוב שטחים ואישורים ומסמכים נוספים על פי דרישה. במקביל להגשת הבקשה להיתר בנייה עבור התוספת יש לאתר קבלן בניה מוסמך לביצוע העבודה.

כדי לחסוך זמן ועלויות כדאי לכם לפנות לחברת המשפצים, החברה דואגת לכל האישורים הנדרשים ופועלת במיומנות מול ועדות התכנון והבנייה כדי לזרז את קבלת ההיתר, עד כמה שניתן.

בניה קלה או קונבנציונלית

בכל פרויקט של בניית מרפסת או ממד, חדר נוסף או מבנה קל על גג המבנה, נהוג לחשב עלות בניה למטר רבוע. עלות הבניה משתנה מפרויקט לפרויקט, יש פרמטרים רבים המשפיעים על עלות הבניה, למשל שיטת הבניה. את המרפסת או החדר הנוסף אפשר לתכנן בשיטת הבנייה הקלה, זו שיטה יעילה ומהירה, היא לרוב גם חסכונית ומשתלמת יותר.

בשיטת הבנייה הקלאסית והקונבנציונאלית בונים את המרפסת או הממד באמצעות בלוקים, בטון וחומרי בידוד ואיטום איכותיים, יש לבנות את התוספת על ידי בלוקים המיועדים לקירות חוץ, כל עוד הם עומדים בדרישות התקן הישראלי.

בניית ממ”ד מחייבת שימוש בחומרים איכותיים ויש לבנות מרחב מוגן לדירה בגודל של 13 מ”ר לפחות, התוכנית חייבת לקבל אישור והיתר בנייה, כיוון שיש הנחיות מפורשות של פיקוד העורף לגבי בניית ממד בבית משותף ולתוספת של בניית ממד בבית פרטי.

בבניה הקלה מתכננים ובונים קונסטרוקציה מפלדה מגולוונת, אל השלד מעגנים קירות חוץ מלוחות ייעודיים ועמידים, בצד הפנימי של השלד מתקינים לרוב לוחות גבס וממלאים את החלל בין הקיר החיצוני לפנימי בשכבות של חומרי בידוד.

חשוב לדעת כי תחום הבניה הקלה נמצא עדיין בחיתוליו בישראל, זו שיטת בניה נפוצה בעיקר בארצות הברית, קנדה ואירופה, לכן חשוב לבדוק מול הקבלן האם הוא מנוסה בעבודות מסוג זה, ויש לברר מהו ניסיונו המקצועי בתחום, האם הוא מופיע בפנקס הקבלנים, והאם הוא מורשה לבצע עבודות של תוספות בניה.

מוכנים לבית החדש שלכם?

אם אתם מחפשים קבלן השיפוצים המתמחה בסגירת מרפסות ובבניית ממ”דים עם אלפי לקוחות והמלצות, הגעתם למקום הנכון.

ניהול בנייה על ידי קבלן שיפוצים מוסמך ואמין

ישראלים רבים מעוניינים לבנות ממד בגלל המצב הביטחוני הרעוע, ועוד רבים אחרים רוצים להרחיב את הדירה או הבית הפרטי וליהנות משטח מחיה נוסף, מיחידת מגורים נוספת לאחד הילדים או להשכרה, מחדר נוסף בבית או מסגירת מרפסת כדי לשבת בה כל השנה.

זהו פרויקט מורכב המחייב ידע וניסיון רב, לכן מומלץ להפקיד את ניהול הבנייה בידיו של קבלן שיפוצים אמין ומומלץ. בעת תכנון העבודות ועוד לפני קבלת היתר הבניה, חשוב לבדוק מול גורמים מוסמכים האם התוספת תוביל להיטל השבחה. יש מקרים בהם ניתן לקבל פטור מלא מהיטל השבחה וכדאי לברר זאת מראש.

זהו פרויקט מורכב המחייב ידע וניסיון רב, לכן מומלץ להפקיד את ניהול הבנייה בידיו של קבלן שיפוצים אמין ומומלץ. חברת המשפצים מציעה ללקוחותיה פתרון מקיף וכולל לתכנון ולבניית תוספות בנייה שונות, לרבות מרפסות, ממ”ד, חדר נוסף וכדומה.

במקום לחפש ולעבוד מול מספר קבלנים ואנשי מקצוע, גם אתם יכולים ליהנות מתוספות בניה במחירים משתלמים, כל עבודה מבוצעת על ידי אנשי מקצוע מעולים, והלקוח זוכה לשקט נפשי, לעבודה עם אחריות ולניהול מלא של הפרויקט, כולל ייצוג מול ועדת התכנון והבנייה ומול הגורמים האחרים.

לייעוץ והכוונה בנושא בניית מרפסות חדשות ובבניית ממ”דים – התקשרו עכשיו ונשמח לתאם פגישה בביתכם.

מאמרים בנושא:

שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
דברו עם בעל מקצוע מוסמך
ייעוץ בוואטסאפ