תיקון נזילות בגג רעפים

תיקון נזילות בגג רעפים

תוכן עניינים

האם גיליתם נזילה מגג הרעפים בביתכם? כיצד לשפר את איטום גג הרעפים לפני החורף כדי למנוע נזילות ונזקי רכוש? ובכן, לפני שהחורף מתחיל כדאי לכם להזמין גגן רעפים מקצועי, אמין ומנוסה כדי לבדוק האם הגג אטום ומוכן לעונה הגשומה, ובהתאם לצורך לבצע תיקון גגות רעפים בהתאמה לסטנדרטים המחייבים.

נזילות בגגות רעפים הן תופעה שכיחה בישראל, בעיקר בגלל ההזנחה של בעלי הבתים הפרטיים ובגלל חוסר מודעות שלהם לגבי חשיבות התחזוקה השוטפת של הגג.

מה גורם לנזילות בגגות רעפים?

הרעפים חשופים לפגעי מזג האוויר ולבלאי טבעי, הרעפים חשופים לקרינת השמש, ללחות גבוהה, לגשמים, לרוחות חזקות וללכלוכים הנישאים באוויר. תיקון רעפים ורוכבים נעשה בסופות חזקות, הרעפים או הרוכבים עלולים להיסדק, להישבר או לזוז ממקומם, בגלל רוח חזקה, ברד, ובהתאם למקום המגורים שלכם גם לשלג.

אם הבית ממוקם קרוב לעצים גבוהים, בסופות חזקות הענפים עלול לפגוע בגג ולגרום לתזוזות ולשבירת רעפים, ויש לתקן את הבעיה במהירות אחרת כל הבית עלול להיות מוצף. כמו כן, בעלי מקצוע שונים המטפסים וצועדים על הגג עלולים לגרום נזקים שונים לרעפים, לרוב ללא כוונת תחילה.

ישנם בעלי מקצוע החייבים לטפס לגג הרעפים כדי לבצע תיקון או התקנה, למשל טכנאי דודי שמש שחייב לעלות על הגג כדי לאבחן תקלות, לנקות קולטני שמש, לתקן נזילות בדוד או להחליף את הדוד הישן בחדש. גם אינסטלטורים צריכים לטפס על גג הרעפים לצורך עבודות כמו איתור נזילות, פתיחת מרזבים וכדומה.

במהלך התיקון או ההתקנה, בעלי המקצוע עלולים לגרום לנזק לרעפים וגם ייתכנו תזוזות של מספר רעפים. לכן, חשוב לוודא עם בעלי המקצוע שהם החזירו את הרעפים למקומם הנכון, ביצעו איטום בהתאם לצורך ותיקנו סדק שנוצר בגלל דריכה או הפעלת לחץ על הרעפים.

הבעיה היא שברוב המקרים בעלי הבית שמים לב לנזק שנגרם לרעפים רק כאשר הגשמים מתחילים לרדת או אם הם מטפסים לחלל הממוקם מתחת לרעפים וכך הם מבחינים בסדקים עקב חדירת האור.

איך מבצעים תיקון גגות רעפים?

תיקון גגות רעפים מחייב ניסיון, ידע וציוד מקצועי. לכן, עליכם להזמין גגן רעפים מנוסה ומקצועי. מומלץ להזמין עבודות רעפים, לרבות בניית גג רעפים, רק מחברה מקצועית המתמחה בכך, ויש להימנע מחאפרים אחרת אתם מסתכנים באיטום לקוי ובתיקון לא מקצועי העלול לגרום לנזילות ולנזקי תשתיות ורכוש.

ראוי לציין כי תיקון גגות רעפים חייב להתאים לסוג הגג והרעפים המותקנים בביתכם. יש מספר סוגי רעפים נפוצים בישראל, לדוגמה רעפים מבטון הנחשבים לשבירים ולרגישים בהשוואה לסוגים אחרים. 

רעפי חרס נחשבים לחזקים ולאמינים יותר, אלו הרעפים הפשוטים והנפוצים בישראל בעיקר בגלל עמידותם הגבוהה, אך גם בגלל המראה הטבעי והמחיר הזול יחסית בהשוואה לסוגים אחרים.

ברוב המקרים, הגגן המקצועי ימליץ לכם על החלפת הרעפים הסדוקים והשבורים, אך אם מצב הרעפים רעוע והרעפים ישנים וסובלים מבלאי גבוה, לרוב אין ברירה אלא להתקין רעפים חדשים לאחר הסרת הרעפים הישנים.

זו עבודה מורכבת ויקרה יותר, מעבר להחלפת הרעפים השבורים והבלויים יש לתקן גם את הקונסטרוקציה, לרבות תיקון או החלפת קורות העץ. כדאי לדעת כי יש מקרים בהם הגגן לא מסוגל למצוא רעפים בגוון זהה לצבע הרעפים המותקנים על גג ביתכם, לכן בעת בניית גג רעפים מומלץ להזמין כמות גדולה יותר של רעפים ולשמור בצד רעפים לתיקון בעת הצורך.

יש לכם נזילה בגג?

אם אתם צריכים תיקון נזילה בגג רעפים על ידי קבלן עם אלפי לקוחות והמלצות, הגעתם למקום הנכון.

עבודות תיקון ואיטום גג רעפים

נזילות בגג רעפים עלולות להיגרם גם בגלל כשלי איטום מסביב למסגרת החלון, פתחי האוורור בגג או סדקים שנוצרו בנקודות החיבור של הרוכבים. נזילות רבות נגרמות בגלל מרזבים סתומים או סדוקים, לכן לפני תחילת החורף חשוב לפתוח ולנקות את המרזבים, לבדוק את תקינותם ולבצע איטום בהתאם לצורך בפתחים השונים בגג.

בחירת גגן רעפים מקצועי

מומלץ להזמין גגן מקצועי ובעל ותק בענף, עם זאת יש גם לא מעט חאפרים מהם חשוב לשמור מרחק. כמו כן, עדיף להזמין גגן ולא אנשי מקצוע שיודעים לעשות הכל. 

לכן, תיקון גגות רעפים מומלץ להזמין רק מחברת המשפצים, אנו מתמחים בתיקון כל סוגי גגות הרעפים, הצוות שלנו כולל גגן רעפים מנוסה, ובנוסף אנו מתמחים בבניית גגות רעפים, בתיקון נזילות ובתחזוקה שוטפת לגג. למידע נוסף ולהזמנת גגן – התקשרו עכשיו – למוקד השירות של חברת המשפצים. אנו מתמחים בכל עבודות גגות ומרזבים.

מאמרים בנושא:

שתפו את העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
דברו עם בעל מקצוע מוסמך
ייעוץ בוואטסאפ